Sadaļas
 
 Meklēt
  
   Sākums > Tradīcijas > >
 
  
20.03.2008

Ziedi un dāvanas.8. martā ar plašu koncertu „8+8” savu 8 gadu darba jubileju svinēja senioru deju grupa „Dzeldes”, kolektīva vadītājs un horeogrāfs -Jānis Šķēle .

Jubilāres. Lai gan 8 gadi nav liels un tikai nosacīti ir apaļš skaitlis, paveikts tiešām daudz. Kolektīva repertuārā pavisam 38 dažādas raksturdejas- visas kolektīva vadītāja veidotas, izlolotas un iestudētas.
...Skatītāju zāle interesentu, atbalstītāju un līdzjutēju pārpilna. Svinīgā solī , melnbaltos tērpos uz skatuves iznāk visas 11 jubilāres. Pēc brīža dāmām pretī stājas staltu, svinīgi tērptu kungu rinda, un- polonēze var sākties! Polonēzes noslēgumā dejotāju vidū iznāk koncerta vadītāji- Marika un Jānis Šķēles.
Koncerts bija plašs, daudzveidīgs. Pirmajā daļā savas tuvākās un mīļākās dejas rādīja jubilāres. Mainījās gan tērpi, gan dejas raksturi. Un tomēr- vislspilgtāk „Dzeldes” sevi prot parādīt tieši tautas dejās („Apkārt kalnu ar leikumu”, Tymsā mani tautis vede”, Sprigulītis”, „Vecmāmiņu polka”u.c.) Apbrīnojama ir mūsu dejotāju izturība, dzīvīgums, snieguma kvalitāte. Līdz ar „Dzeldēm” spraigu dejas soli veda dzelzaviešu jaunā paaudze- 3.-4. klašu deju kolektīvs. Koncertu kulpināja TDA „Cesvaine” staltie dejotāji. Katras deju tūres noslēgumā- neliels foto vēsturei.
Koncerta otrajā daļā uzstājās viesu kolektīvi- senioru deju grupas ko Kokneses, Ērgļiem un Inešiem.
Kā jau jubilejas reizē pienākas, koncerts noslēdzās ar jaukām apsveikuma runām, ziedu un dāvanu kalniem, bet saviesīgajā daļā lustes turpinājās līdz agrai rīta stundai.
Lai šis jaukais, apaļais atskaites punkts „8” mūsu „Dzeldēm” un viņu vadītājam Jānim Šķēlem ir pamatīgs atspēriena punkts spraigam darbam, radošām iecerēm un to realizācijai. Uz tikšanos 10 gadu jubilejā!

Pēc polonēzes.


<< Atpakaļ

Vārds/niks:

Teksts


Ievadiet drošības kodu saskaitīt 187 ar 8 


Lasīt līdzīgus rakstus par šo pašu tēmu:

Pirmo reizi- muzeja nakts MUCENIEKOSDziesmu un Deju svētku karoga pacelšana DzelzavāDZELZAVĀ DZIED!!!Atskats uz notikušajiem pasākumiem.Lāpu gājiens un piemiņas brīdis pie pieminekļa.
 Jauni foto
 | © Dzelzava - Atsauksmēm |