Sadaļas
 
 Meklēt
  
 
  
VELOPĀRGĀJIENS DZELZAVĀ
18.08.2009

Velobraucēju ierinda. Dalībniekus uzrunā pagasta pārvaldes vadītājs Elmārs Vaskis un galvenais tiesnesis Valdis Priednieks.15.augusta rīts Dzelzavā atausa gaišs un saulains. Optimisma pilni, rosīgi un darbīgi šajā rītā Dzelzavas stadionā pulcējās dažādu paaudžu velobraucēji. Tika veikti braucamrīku pēdējie iemēģināšanas un uzlabošanas pasākumi.Līdzjutēji un interesenti aktīvi iesaistījās kopīgajā rosībā, uzmundrināja, ieteica un aizrādīja,bet pie tiesnešu „galdiņa” sākās dalībnieku reģistrācija ceturtajam tradicionālajam lielajam vasaras velopārgājienam.

Velosipēdisti dodas goda aplī. Braucēju priekšgalā uz velosipēda pārvaldes vadītājs. Pēc reģistrācijas datiem šogad pārgājienā devās 69 velobraucēji, ko ceļā pavadīja, atbalstīja un par dažādām ērtībām gādāja 17 tiesneši, organizatori un līdzjutēji.Braucēju vidū ne tikai dzelzavieši- pārgājienā piedalījās 13 velomīļi no Madonas un kaimiņu pagastiem.
Plkst.10 pārgājiena dalībnieku ierindu uzrunāja Dzelzavas pagasta pārvaldes vadītājs Elmārs Vaskis, ar noteikumiem un pārgājiena norisi iepazīstināja pasākuma galvenais tiesnesis Valdis Priednieks. Pēc svinīgās ievada daļas tika veikts goda aplis ap stadionu un - ceļā!
Pārgājiena pirmais posms- 12 km,pārsvarā zemes ceļš. Dažus braucējus tehniska rakstura ķibeles no ierindas uz tehniskās palīdzības busiņu pārvietoja jau šajā posmā. Pie „Pietnieku”mājām velobraucēji gatavojās ātrumposma sacensībām. Šogad ātrumposmā savus spēkus pārbaudīja 31 velobraucējs dažādās vecuma grupās. Ātrumposma garums- 6 kilometri, no tiem 3 asfalts, 3- zemes ceļš. Līdztekus ātrbraucējiem pa vienam šajā maršrutā devās arī pārējie braucēji, tāpēc jau plkst.12 visi pārgājiena dalībnieki bija godam veikuši pirmo velopārgājiena maršruta pusi , lai mednieku atpūtas vietā saviesīgā gaisotnē atgūtu zaudētās kalorijas un uzkrātu spēkus otrajam pārgājiena posmam.
Aktīvi ļaudis mīl aktīvi atpūsties, tāpēc itin azartiski notika šautriņu mešana, čiekuru mešana un spēkavīru sacensības. Kā vienmēr, visvairāk interesentu bija šaušanas sacensību laukumā, kur katram bija iespēja pārbaudīt savu precizitāti šaušanā ar gaisa šauteni.
Ap 13.30 sākās pārgājiena otrais posms . Meža ceļi, īslaicīga lietus veldze, neliela atpūta meža ielokā, kalni un lejas, tuvojoties Dzelzavai. Kopā- 17 km. Pēc plkst.15 pārgājiena dalībnieki atkal pulcējās Dzelzavas stadionā uz svinīgo noslēguma un apbalvošanas ceremoniju.
Ar īpašu nepacietību tika gaidīti ātrumposma rezultāti, kas netika izpausti līdz pat apbalvošanas sākumam. Kā atzina lielākā daļa braucēju, galvenais bija piedalīties un pārbaudīt kā savu fizisko sagatavotību, tā sava braucamrīka izturību.
Un tā- diplomus un balvas par izcīnītajām pirmajām vietām savās vecuma grupās saņēma: Egīls Agarelovs (7-12 g.); Kaspars Zukurs un Una Stradiņa(13-15 g.);Sandis Kalniņš un Santa Sudraba (16-20g.); Rolands Špunders (21-30 g.); Ziedonis Zupāns un Elita Staune (31-45 g.); Aivars Logins un Nansija Plaščinska( no 46 g.). Kopvērtējumā absolūti labāko laiku šoreiz uzrādīja madonietis Aivars Logins (11’00”), otrais- dzelzavietis Sandis Kalniņš (11’59”), trešais- madonietis Roberts Reiniks (12’04”).
Pievienotajā failā- ātrumposma sacensību rezultāti kopvērtējumā.
Apbalvoti tika arī sportisko aktivitāšu veiksmīgākie dalībnieki: precīzākais čiekuru mešanā-Ziedonis Zupāns, rezultatīvākais šautriņu mešanā- Jānis Banders, spēkavīru sacensību uzvarētājs- Rolands Špunders, precīzākais šāvējs- Edgars Niedra.
Īpašu balvu saņēma Haralds Grīnvalds- jaunākais pārgājiena dalībnieks, kurš kopā ar visiem veica 35 km garo maršrutu. Haralds rudenī uzsāks mācības Dzelzavas pamatskolas 1.klasē.
Lai velopārgājiens varētu veiksmīgi noritēt, tā sagatavošanā un vadīšanā ieguldīts daudzu cilvēku entuziasms, izdoma un darbs. Paldies tika teikts galvenajam tiesnesim Valdim Priedniekam, kas šo pārgājienu vadīja pirmo reizi un savu uzdevumu veica radoši, atbildīgi un veiksmīgi. Paldies tiesnešiem un palīgiem: Dacei Niedrai, Arnim Lielpēterim, Zigurdam Zukuram, Andrejam Bilinskim, Sandrai Deikmanei, Inesei un Agnesei Priedniecēm, Naurim Pamšem. Lai daudz jaunu domu un ieceru nākošā velo pasākuma organizēšanā! Paldies dakterei Ilgai Kreicumai, kas kā katru gadu bija velobraucēju ierindā. Paldies pansionāta „Grāveri” kolektīvam, kas rūpējās par dalībnieku ēdināšanu, šoferiem Grigorijam Ļvovam un Mārim Dadzim.
Visu dalībnieku skaļš „Urrā!” skanēja velopārgājiena labvēļiem un finansiālajiem atbalstītājiem: Normundam Vilmanim, Jānim Lūsim, Arnim Lielpēterim, P/U „Dzelzava”, veikalam „Velga, Lubānas patērētāju biedrības veikalam, Dzelzavas pagasta pārvaldei un personīgi Elmāram Vaskim.
Aktīva atpūta, pozitīvas emocijas, labvēlīga gaisotne, kas atstāj patīkamas atmiņasun gandarījumu par paveikto. Velopārgājiena dalībnieki šķīrās ar pārliecību, ka šī tradīcija jāturpina un jāpilnveido.
Visi, kas var un spēj- uz velosipēdiem! Tiekamies Dzelzavā nākamā gada augustā!!

Velopārgājienā piedalījās un savos vērojumos dalījās Dace Kalniņa.
Jāņa Špundera un Daces Niedras foto.

Dodamies ceļā!


<< Atpakaļ

Vārds/niks:

Teksts


Ievadiet drošības kodu saskaitīt 429 ar 7 


Lasīt līdzīgus rakstus par šo pašu tēmu:

Pirmo reizi- muzeja nakts MUCENIEKOSDziesmu un Deju svētku karoga pacelšana DzelzavāDZELZAVĀ DZIED!!!Atskats uz notikušajiem pasākumiem.Lāpu gājiens un piemiņas brīdis pie pieminekļa.Sveiciens svētkos no Dzelzavas pagasta! Dzelzavā ielīgo un līgo! VIDEOMārtiņdienas gadatirgus Dzelzavā!
 Jauni foto
 | © Dzelzava - Atsauksmēm |  

Powered by TurnKey Linux