Sadaļas
 
 Meklēt
  
 
  
Vasaras vidus svētki MUCENIEKOS 2017
28.06.2017

15.jūlijā plkst.14 uz ikgadējiem Vasaras vidus svētkiem aicina rakstnieka Doku Ata muzejs Dzelzavas pagasta “Muceniekos”. Ar Rūdolfa Blaumaņa joku lugu “Trīnes grēki” viesosies Jēkabpils Tautas teātris. Būs iespēja iesaistīties dažādās izzinošās un radošās aktivitātēs, kā arī nobaudīt pašmāju prasmīgo saimnieču un uzņēmīgo saimnieku sarūpētos gardumus.

Doku Atis pazīstams kā pirmā bērnības atmiņu tēlojuma autors latviešu literatūrā. Bijis pagasta skolotājs, kultūras darbinieks, folkloras vācējs- viens no sava laika gaišākajiem prātiem dzelzaviešos. Dzimis, savus spēka gadus un arī mūža pievakari aizvadījis Dzelzavas pagasta “Mucenieku” mājās. Tieši par šeit piedzīvoto un izjusto stāsta Doku Ata “Mans dzīves rīts”.

Mūsdienās (kopš 1970.gada) “Muceniekos” iekārtots muzejs. Nelielā ekspozīcija iepazīstina ne tikai ar Doku Ati, bet arī ar citiem izciliem dzelzaviešiem - gleznotāju Āriju Skridi, režisoru Kārli Pamši, aktieri Rūdolfu Kreicumu, grāmatizdevēju Imantu Reitmani. Neparasts miers un gaišums valda “Mucenieku” mājas pagalmā, katrs apmeklētājs var ielūkoties arī senlietu klētiņā un bišu mājā vai vienkārši atpūsties kuplo liepu paēnā.

Divas reizes gadā “Mucenieki” uzņem kuplāku ciemiņu pulku. Jau trīs gadus maijā notiek Muzeju nakts pasākums. Bet pašā vasaras viducī “Mucenieki” aicina uz saviem Vasaras vidus svētkiem! Saulainajā “Mucenieku” pagalmā skanējušas dziesmas, ritināts spraigs dejas solis, iepazīti amatu noslēpumi, vietējie ļaudis atklājuši savus jaunrades mēģinājumus dažādos mākslu veidos, vērotas brīvdabas izrādes. Vasaras vidus svētkus atbalsta Madonas novada pašvaldība, Dzelzavas pagasta pārvalde un vietējie uzņēmēji.

Uz tikšanos 15. jūlijā Vasaras vidus svētkos Doku Ata “Muceniekos”!

Mucenieku svētkos 2016

Mucenieku svētkos 2015

Mucenieku svētkos 2014


<< Atpakaļ

Vārds/niks:

Teksts


Ievadiet drošības kodu saskaitīt 120 ar 7 


Lasīt līdzīgus rakstus par šo pašu tēmu:

BALLĪTE ar grupu ROLISEKONCERTS Ziemassvētku noskaņāsSolistu apvienības JUBILĀRI koncerts Latvijas dzimšanas dienā.Vokālo ansambļu sadziedāšanās koncertsIevas Kerēvicas koncertsKapu svētki 2021Vasaras vidussvētki 2020
 Jauni foto
 | © Dzelzava - Atsauksmēm |