Sadaļas
 
 Meklēt
  
 
  
Kamermūzikas koncerts
26.04.2017

4. maijā plkst. 19 Dzelzavas kultūras namā Kamermūzikas koncerts "Mīlestības atspulgi" Ielūdz lubāniete Daiga Bērziņa (mecosoprāns) un dzelzavietis Didzis Kalniņš ( klavieres).

Programmā franču, spāņu, krievu, itāļu, angļu un latviešu komponistu mūzika. Operu ārijas, solo dziesmas , kā arī romantiskas kompozīcijas no 20. gadsimta Britu salās populāriem mūzikliem.

Mecosoprāns Daiga Bērziņa absolvējusi Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolu un ieguvusi bakalauru Karaliskajā Ziemeļu mūzikas koledžā, Mančestrā, Lielbritānijā. Šobrīd studē maģistrantūrā Dublinas Mūzikas un Drāmas konservatorijā Īrijā. Klasisko dziedāšanu Daiga mācās pie Lielbritānijā pazīstamā vokālā pedagoga Roberta Aldersona. Laika posmā starp studijām Mančestrā un Dublinā, Daiga pilnveidojusi savas prasmes slavenās operdziedātājas Mirella Freni meistarklasēs Modenā, Itālijā. Dziedātāja ir iesaistījusies operas projektos kora sastāvā un kā soliste dažādos saīsināto operas scēnu uzvedumos. Studējot Dublinā, ieguvusi vienu no galvenajām lomām Mocarta operā „Figaro kāzas” un kā Marčelīna uzstājusies četrās izrādēs. Daiga ir piedalījusies dažādos jauno operdziedātāju konkursos Latvijā, Ukrainā, Bulgārijā, Itālijā, Lielbritānijā un Īrijā. Viens no pēdējiem Daigas sasniegumiem ir zelta medaļas iegūšana La Scala balvas izcīņā konservatorijā Dublinā. Daiga aktīvi piedalās labdarības projektos , ir uzstājusies Latvijas Vēstniecībā un Daugavas Vanagu fonda namā Londonā. Operas kompānijas „Opera Britain” sastāvā tiek regulāri aizvadīti koncerti Mančestrā. 2016. gada rudenī Daiga Bērziņa un pianists Didzis Kalniņš tika uzaicināti uzstāties Latvijas vēstniecībā Dublinā oficiālajā vēstniekā pieņemšanā par godu Latvijas neatkarības gadadienai.

Pianists Didzis Kalniņš ir vairāku konkursu Itālijā laureāts, tostarp Klaudio Abbado prēmijas ieguvējs. Koncertējis Latvijā, Igaunijā, Itālijā, Spānijā, Vācijā, Brazīlijā un Īrijā gan kā solists, gan kā koncertmeistars. Spēlējis kopā ar simfonisko orķestri, atskaņojot F. Lista Otro klavierkoncertu un L. Garūtas Klavierkoncertu.

Didzis mācījies J. Norviļa Madonas Mūzikas skolā Ilzes Tomsones klavieru klasē, vēlāk absolvējis Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolu un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju. Ieguvis Maģistra grādu Klavierspēlē Arrigo Pedrollo Vičenzas Mūzikas konservatorijā Itālijā. Par studiju sasniegumiem vairākkārt ieguvis Itālijas valdības stipendiju. Papildinājis pianisma prasmes meistarklasēs pie pasaulē atzītiem mūziķiem un pedagogiem. Šobrīd dzīvo Dublinā, veic pedagoģisko darbu un darbojas kā koncertmeistars un solo izpildītājs dažādos klasiskās mūzikas projektos .

Kamermūzikas koncerts „Mīlestības atspulgi” iecerēts kā sveiciens Daigas un Didža dzimtajai pusei Latvijas neatkarības deklarēšanas gadadienā.

6. maijā plkst.15 koncerts izskanēs arī Lubānas pilsētas klubā.


<< Atpakaļ

Vārds/niks:

Teksts


Ievadiet drošības kodu saskaitīt 118 ar 9 


Lasīt līdzīgus rakstus par šo pašu tēmu:

BALLĪTE ar grupu ROLISEKONCERTS Ziemassvētku noskaņāsSolistu apvienības JUBILĀRI koncerts Latvijas dzimšanas dienā.Vokālo ansambļu sadziedāšanās koncertsIevas Kerēvicas koncertsAta Ieviņa valsts svētku koncerts Ainara Bumbiera koncerts
 Jauni foto
 | © Dzelzava - Atsauksmēm |  

Powered by TurnKey Linux